ROMANO DROM 2016 – přihláška

Naše milé děti a mladí Romové,

srdečně Vás zveme na letní školu Romano Drom, která se bude konat v Jiřetíně pod Jedlovou v severních Čechách, letos tedy poprvé v České republice. A to ve dnech 30. 7. – 13. 8. 2016. Tato letní škola je věnovaná 60 romským dětem z Česka a Slovenska, které se zúčastní celého programu a poté budou vybrány do našeho pěveckého romského sboru Čhavorenge, který vede sbormistryně Ida Kelarová a její umělecký tým.

Více informací o sboru Čhavorenge najdete na těchto stránkách, na webu neziskové organizace MIRET, z.s., která v čele s Idou Kelarovou letní školu Romano drom pořádá, a taky na YouTube.

Tato letní škola je věnována romským talentovaným zpěvákům ve věku 8 – 22 let.

Nachystali jsme pro Vás bohatý program, mnoho životních zážitků a zkušeností pod vedením profesionálního uměleckého týmu. Součástí programu bude i koncertování se členy České filharmonie z pražského Rudolfina hned ve třech městech, ve Varnsdorfu, Rumburku a Děčíně.

Za to, že na sobě budete pracovat a budete rozvíjet svůj talent, vám MIRET darem uhradí cestovné, ubytování a veškerý program letní školy.

Jak se můžete přihlásit do pěveckého sboru Čhavorenge a na letní školu Romano drom 2016?

Stáhněte si přihlášku (zde).

Vytiskeněte. Vyplňte ji a zašlete poštou na adresu MIRET, z.s., Nerudova 228, 569 92 Bystré do 10. června 2016. Nebo se zúčastněte některého z konkurzů, které budou během února a března probíhat v českých městech, během jara pak i na Slovensku.

Přihlášky musejí být čitelně a řádně vyplněné s přiloženou nahrávkou alespoň jedné písně. U nezletilých zájemců musí být přihláška podepsána rodiči. Přihláška, která nebude splňovat výše uvedené náležitosti, bude automaticky vyřazená z přijímacího řízení.

Více informací vám, které vybereme, zašleme po 30. červnu 2016. Účastníci z České republiky budou potřebovat platný cestovní pas nebo občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Slovenské děti přivezou na místo konání naši koordinátoři. Budou potřebovat platný cestovní pas nebo občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Tak si vše připravte.

Těšíme se na vaše přihlášky do 10. června 2016 nebo na viděnou přímo na některém z konkurzů.

Konkurzy v České republice

Více informací o letní škole Romano Drom a o neziskové organizace MIRET naleznete na: www.miret.cz a nebo www.romanodrom.cz

Těšíme se na vás!

Ida Kelarová
ředitelka MIRET, z.s.

 

Organizátor projektu:

Partneři:

 ETP-Slovensko  
US_Emb_logo_70mm_COL

 

Sponzoři:

FCC Environmental logo (stack)